سوالات پر تکرار

اگر سوال شما در سوالات زیر وجود ندارد، در فرم انتهای صفحه سوال خود را با ما در میان بگذارید.
جواب این سوال در صفحه اصلی سایت موجود است اما بخواهیم به صورت مختصر توضیح دهیم، پادچا، عملیات زیر را روی تصویر یک کپچا انجام می‌دهد. در افزونه‌های پادچا، نیازی به ارسال تصویر نیست و پادچا به صورت خودکار تصویر کپچا را در صفحه پیدا کرده و بعد از حل کردن، جواب را در قسمت مربوطه قرار می‌دهد.

 • پاکسازی تصویر
 • پردازش و حل تصویر
 • اعتبارسنجی جواب
 • ارسال جواب به درخواست کننده

جواب این سوال بله است. گروه پادچا در تلاش است که دقت ابزار را روز به روز بهتر کند اما ممکن است در برخی موارد جواب ارسال شده توسط این ابزار دچار خطا شود. این امر در سیستم‌های کامپیوتری پیش می‌آید و باید آن را بهبود بخشید. در هر فاز از عرضه ابزار پادچا، نوع کپچاهای بیشتر با بهبود دقت ارائه خواهد شد.
در حال حاضر، ابزار پادچا تنها کپچاهای تصویری را پردازش و حل می‌کند. در فازهای توسعه این ابزار، پوشش انواع کپچاها را خواهیم داشت.
کپچاهای تصویری انواع مختلف با حالت‌های گوناگونی دارند. برخی از این تنوع به شرح زیر است:

 • حاوی اعداد فارسی
 • حاوی حروف انگلیسی
 • حاوی حرف و عدد انگلیسی
 • حاوی عملیات ریاضی
 • و غیره

در تنوع بالا، نویزهای مختلف هم اضافه کنید. یکسری از کپچاها رنگی، یکسری با خطوط مورب و به طور خلاصه، تنوع این تصاویر بسیار زیاد است.

پادچا روز به روز سعی دارد نوع‌های بیشتری را اضافه نماید اما تا انتها سال 1400 نوع کپچاهای تحت پوشش پادچا 20 نوع می‌باشد. بنابراین ممکن است تصویری تحت پوشش پادچا نباید و در نتیجه جواب آن اشتباه شود.

متاسفانه خیر. در حال حاضر تمرکز پادچا روی کپچاهای تصویری است اما در آینده این نوع کپچاها را نیز پردازش و حل خواهیم کرد.
در حال حاضر به منظور جلوگیری از استفاده غیرقانونی از این ابزار، پادچا به صورت رایگان در اختیار جامعه نابینایان قرار گرفته است. در آینده نزدیک این ابزار با محدودیت‌هایی که منجر به سواستفاده نگردد، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
برای جلوگیری از استفاده غیرقانونی از این ابزار، گروه پادچا تدابیری در نظر گرفته است از جمله اینکه:

 • برای استفاده از این سرویس باید احراز هویت انجام شود و هر درخواست مشخص است که از طرف چه شخصی ارسال شده است.
 • محدودیت‌هایی برای جلوگیری از استفاده بیش از حد از این سرویس در ساعت، روز و ماه در نظر گرفته شده است تا نتوان از این سرویس در حملات وسیع استفاده کرد.
 • سرویس‌های ناظری روی درخواست‌ها فعال هستند که با استفاده از الگوهایی اگر تشخیص دهند که از سرویس پادچا در امور غیرقانونی استفاده می‌شود، حساب کاربری درخواست دهنده بسته و مشخصات وی ثبت می‌گردد.

برخی از افراد به منظور جمع آوری اطلاعات از سطح وب با استفاده از ربات‌ها، با مشکل کپچا مواجه می‌گردند که این افراد حتی اگر از سرویس پادچا استفاده نکنند، از راه‌های جایگزین برای خزش یا جمع آوری استفاده می‌کنند. بنابراین سایت‌هایی که ارائه دهنده اطلاعات هستند و برای جلوگیری از خزش اطلاعاتشان از کپجا استفاده می‌کنند باید در نظر داشته باشند که با پیشرفت تکنولوژی و الگوریتم‌ها، استفاده از کپچا راه حل مناسبی نیست و باید از راهکارهای بهتر و پیشرفته تری استفاده نمایند که در صورت تمایل به منظور مشاوره با تیم پشتیبانی پادچا تماس حاصل فرمایند.

در صورتی که متوجه باگ یا خطایی در ابزار پادچا شدید یا پادچا موفق به پردازش و حل کپچای تصویری مورد نظر شما نشد لطفاً از طریق گزینه زیر به ما اطلاع دهید که مشکل را رفع و ابزار را توسعه دهیم. در صورتی که گزارش شما در مورد حل نکردن تصویری باشد، در بخش توضیحات لینک صفحه‌ای که حاوی تصویر کپچا است را ارسال نمایید. پیشاپیش از حمایت شما سپاسگزاریم.
همانطور که می‌دانید برای استفاده از ابزار پادچا، باید احراز هویت شما تکمیل و تایید شده باشد. دلیل این احراز هویت نیز جلوگیری از استفاده‌های غیرقانونی و ثبت درخواست‌ها به نام افراد است. برای احراز هویت با بخش پشتیبانی (اینجا کلیک کنید) تماس حاصل فرمایید.

اگر سوال شما در لیست سوالات بالا قرار ندارد از فرم زیر سوال خود را با ما در میان بگذارید.