برای استفاده از افزونه پادچا بر روی مرورگر گوگل کروم در ویندوز، لینوکس و مک می‌توانید از آموزش نصب زیر استفاده کنید. توجه داشته باشید که ورژن گوگل کروم شما باید ۸۸ به بعد باشد.

ویدیو آموزش نصب

آموزش نصب

  1. ابتدا با مرورگر گوگل کروم وارد سایت پادچا شده و بر روی راهنمای استفاده (یا پادچا آماده خدمت به شما) کلیک کنید. سپس از روش‌های ذکر شده، گزینه راهنمای نصب از بخش افزونه پادچا برای کروم  را انتخاب کنید تا به همین صفحه وارد شوید.
  2. پس از اینکه وارد همین صفحه شدید، بر روی دکمه «دانلود افزونه پادچا برای مرورگر گوگل کروم» که در پایین همین صفحه است، کلیک کنید.
  3. به صفحه کروم استور هدایت می‌شوید. در گوشه بالا سمت راست، گزینه‌ای با عنوان add to chrome قرار گرفته است. با انتخاب این گزینه، پاپ آپ تاییده به شما نمایش داده می‌شود که با انتخاب گزینه add extension، افزونه پادچا روی مرورگر شما نصب خواهد شد.
    1. ممکن است گزینه add to chrome برای شما فعال نباشد و به جای گزینه Not compatible وجود داشته باشد. این مشکل زمانی به وجود می‌آید که مرورگر کروم شما آپدیت نباشد. بنابراین لازم است ابتدا مرورگر کروم خود را به ورژنی بالاتر از ۸۸ آپدیت نمایید.
  4. تبریک، افزونه پادچا نصب شد و اکنون باید این افزونه را فعال کنید. به منظور جلوگیری از سو استفاده احتمالی از این ابزار، باید افزونه را برای خود فعال نمایید. به همین منظور از بخش پشتیبانی (اینجا را کلیک کنید) درخواست توکن نمایید.
  5. بعد از گرفتن توکن، در مرورگر گوگل کروم باید به بخش افزونه ها یا extensions مراجعه کنید. برای اینکار، در منوی بالایی مرورگر آیکنی شبیه به پازل وجود دارد (این آیکن برای دوستان نابینا extensions تلفظ می‌گردد). با انتخاب این گزینه، لیست افزونه‌ها به شما نمایش داده می‌شود که یکی از این گزینه‌ها پادچا است. برای راحتی استفاده از این افزونه، کنار نام افزونه، گزینه‌ای با عنوان pin (آیکنی شبیه به سنجاق) وجود دارد. pin را انتخاب کنید تا افزونه پادچا به منوی بالایی گوگل کروم (کنار آیکن پازل یا extensions) اضافه گردد.
  6. به منظور فعال سازی، این افزونه را انتخاب کنید (روی آن کلیک کنید). در صفحه جدید باز شده، با انتخاب گزینه solve captcha از شما توکن شخصی شما را می‌خواهد که توکن را در بخش مربوطه وارد کنید و گزینه activation  را انتخاب کنید.
  7. اگر توکن شما صحیح باشد، افزونه برای شما فعال می‌گردد. برای استفاده از افزونه پادچا، کافیست صفحه‌ای که حاوی کد امنیتی یا کپچا هست را با مرورگر کروم باز کنید و سپس پادچا را انتخاب کنید. در صفحه باز شده گزینه solve captcha را انتخاب نمایید. کپچا برای شما حل می‌شود و در قسمت مربوطه قرار می‌گیرد.